06 Mar
06Mar

במאמר הזה, נדון בפירוט בגיבוי בענן לעסקים, כמו גם בכך איך אפשר לבצע גיבוי בענן בצורה הטובה ביותר עבור העסק שלך.

גיבוי בענן לעסקים כהגנה מיטבית על הנתונים שלך לכל תרחיש בעייתי עתידי העלול לבוא


בעולם הדיגיטלי של ימינו אנו מסתמכים מאוד על מערכות המחשוב שלנו ועל השרתים עליהם אנו עובדים ביומיום כדי לאחסן את המסמכים, האפליקציות, התוכנות, התמונות ואף הזיכרונות החשובים ביותר שלנו. למרבה הצער, מערכות אלה אינם בלתי פגיעים, ואם קורית תקלה משמעותית והמחשב או השרת מושבתים, הנתונים עלולים לאבד לנצח. כאן נכנסת לתמונה מערכת גיבוי בענן לעסקים היכולה לתת מענה מיטבי - אחסון הנתונים שלך בענן יכול להגן עליהם בעת נזק פיזי, השבתה כתוצאה מווירוס כופר או טעות אנוש ולהבטיח שתמיד יהיה לך עותק של הנתונים שלך, לא משנה מה קרה לשרת או המחשב. 


במאמר זה, נחקור את היתרונות של גיבוי בענן לעסקים ומדוע זוהי בחירה חכמה עבור כל מי שהנתונים שלו מאוד חשובים. נבחן כיצד עובד גיבוי בענן לעסקים באופן כללי, היתרונות שהוא מציע וכיצד לבחור ספק גיבוי בענן המתאים לך. עד סוף מאמר זה, תבינו מדוע גיבוי בענן לעסקים הוא השקעה רבת ערך שלא תסולא בפז באבטחה ובהגנה על הנתונים שלכם.


מהו גיבוי בענן לעסקים וכיצד הוא עובד?


גיבוי בענן לעסקים, הידוע גם כגיבוי מקוון, הוא שירות המאפשר לך לאחסן את הנתונים בענן. המשמעות היא שהנתונים שלך מאוחסנים בשרתים ובמרכזי נתונים מרוחקים, אפילו מחוץ למדינת ישראל שמתוחזקים ומנוהלים על ידי ספקי שירותי גיבוי מנוהלים. כדי להשתמש בגיבוי בענן לעסקים, אתה פשוט צריך לבחור ספק שירותי גיבוי מנוהלים אמין ומקצועי, ולהצטרף לשירותיו. ספק השירות יתקין ויתחזק את מערכת הגיבוי וידאג שכל המידע החשוב בארגון מגובה באופן קבוע יומיומי ומוצפן בענן מחוץ לישראל. להירשם לחשבון ולהתקין את תוכנת הגיבוי שלו במחשב או במכשיר הנייד שלך.

לאחר שתגדיר את הגיבוי בענן, התוכנה תעלה אוטומטית את הנתונים שלך לשרתי הספק. אתה יכול לבחור לגבות קבצים ספציפיים, תיקיות, או אפילו המחשב כולו  על-ידי בחירת גיבוי מסוע IMAGE, בהתאם לצרכים שלך. תהליך הגיבוי יכול להימשך בין מספר דקות למספר שעות, תלוי בכמות הנתונים שאתה מגבה ובמהירות החיבור לאינטרנט. מומלץ ביותר לעבוד עם קו מטרו מהיר עם UPLOAD גבוה של לפחות 100MB.


10 סיבות לחשיבות הימצאות גיבוי בענן לעסקים בכל חברה וארגון


הגנת נתונים: שרתי גיבוי מבטיחים שהנתונים העסקיים הקריטיים מוגנים וניתן לשחזר אותם במהירות במקרה של אובדן נתונים עקב כשל בחומרה, שגיאות תוכנה, התקפות סייבר או אירועים בלתי צפויים אחרים.
המשכיות עסקית: גיבוי קבוע של נתונים לשרתי גיבוי עוזר להבטיח המשכיות עסקית על ידי צמצום זמן השבתה ומאפשר לעסקים לשחזר במהירות נתונים ומערכות במקרה של אסון.
תאימות: שרתי גיבוי עוזרים לעסקים לציית לתקנות ודרישות הגנת נתונים, כגון GDPR, HIPAA ו-PCI DSS, על ידי הבטחת הנתונים מאוחסנים בצורה מאובטחת וניתן לגשת אליהם בקלות או למחוק אותם לפי הצורך.
ניהול סיכונים: שרתי גיבוי עוזרים להפחית סיכונים עסקיים על ידי צמצום ההשפעה הפוטנציאלית של אובדן נתונים או השבתה, מה שעלול להוביל לאובדן פרודוקטיביות, הכנסות ואמון לקוחות.
שחזור מאסון: שרתי גיבוי הם מרכיב חיוני בתוכניות התאוששות מאסון, המאפשרים לעסקים להתאושש מאירועים בלתי צפויים ולחדש את הפעילות במהירות וביעילות.
חיסכון בעלויות: השקעה בשרתי גיבוי ובתוכנת גיבוי כגון XORABACK שהיא תוכנת גיבוי ענן לעסקים מהמובילות בעולם יכולה לעזור לעסקים לחסוך כסף על ידי הימנעות משירותי שחזור נתונים יקרים, אובדן פרודוקטיביות והוצאות אחרות הקשורות לאובדן נתונים או השבתה.
שקט נפשי: הידיעה כי נתונים עסקיים קריטיים מגובים וניתנים לשחזור יכולה לתת לבעלי ומנהלי החברה שקט נפשי, ולאפשר להם להתמקד בניהול העסק שלהם במקום לדאוג מאובדן נתונים או כשל במערכת.
יתרון תחרותי: לעסקים שדואגים להגנה הולמת על נתונים, גם של לקוחות שלהם, ומחזיקים ביכולת שחזור מאסון יש יתרון תחרותי, שכן לקוחות ושותפים נוטים יותר לבטוח ולעשות עסקים עם חברות שיכולות להבטיח שהנתונים שלהם מאובטחים וניתנים לשחזור. 

מודולריות: ניתן להגדיל בקלות את כמות שרתי הגיבוי ולהרחיבם כדי להתאים לצרכים עסקיים הולכים וגדלים, מה שמאפשר לעסקים להרחיב את הפעילות שלהם מבלי להקריב את יכולות ההגנה על הנתונים והתאוששות מאסון.
יעילות: אוטומציה של תהליך הגיבוי באמצעות שרתי גיבוי יכולה לעזור לעסקים לחסוך זמן ומשאבים, ולאפשר לצוות ה-IT להתמקד במשימות ויוזמות קריטיות אחרות.

היתרונות של גיבוי בענן


ישנם יתרונות רבים לגיבוי הנתונים שלך לענן. הנה כמה מהחשובים שבהם:

1-  הגנה מפני נזק פיזי: אם השרת שלך קרס וניזוק, נפרץ, נגנב או מושבת מסיבה כלשהי, הנתונים שלך מוגנים ובטוחים בענן. המשמעות היא שגם אם השרת שלך ניזוק באופן בלתי הפיך, אתה עדיין יכול לגשת לנתונים שלך משרת אחר חלופי או דרך דפדפן ולשחזר את השרת כולו במידה וגובה במודול IMAGE. 

2- גיבויים אוטומטיים: רוב ספקי הגיבוי בענן מציעים גיבוי אוטומטי, מה שאומר שהנתונים שלך מגובים בלוח זמנים קבוע מבלי שתצטרך לזכור לעשות זאת באופן ידני. זה מבטיח שהנתונים שלך תמיד מעודכנים ומוגנים. 

3- מודולריות: גיבוי בענן ניתן להרחבה מאוד, מה שאומר שתוכל להגדיל או להקטין בקלות את כמות האחסון הדרושה לך. זה הופך אותה לאופציה מצוינת עבור עסקים או אנשים שצריכים לאחסן כמויות גדולות של נתונים בצורה הדרגתית ללא התחייבות מראש. 

4- אבטחה: ספקי גיבוי בענן משתמשים בפרוטוקולי הצפנה ואבטחה מתקדמים ובמרכזי נתונים בעלי תקינה מחמירה כדי להגן על הנתונים שלך מפני האקרים ואיומים אחרים. המשמעות היא שהנתונים שלך בטוחים הרבה יותר בענן מאשר בהתקן פיזי כגון ספריית גיבוי, קלטות גיבוי או במערכת אחסון QNAP לדוגמא.


כיצד לגבות בענן


גיבוי בענן הוא תהליך פשוט, אך חשוב לבצע את השלבים הנכונים כדי להבטיח שהנתונים שלך מוגנים כראוי. לפניך מספר צעדים איך לגבות בענן: 

  1. בחר ספק גיבוי בענן: חקור ספקי גיבוי ענן שונים ובחר אחד שעונה על הצרכים והתקציב שלך. 
  2. הרשמה לחשבון: לאחר שבחרתם ספק, הירשם לחשבון והורד את תוכנת הגיבוי. 
  3. התקן את התוכנה: התקן את תוכנת הגיבוי במכשיר שלך ופעל לפי ההנחיות כדי להגדיר את הגיבוי שלך. 
  4. בחר את הגדרות הגיבוי שלך: בחר אילו קבצים ותיקיות ברצונך לגבות, ובאיזו תדירות ברצונך שהגיבוי יתרחש. 
  5. התחל את הגיבוי: לאחר שהגדרת את הגדרות הגיבוי שלך, התחל את תהליך הגיבוי. זה עשוי להימשך זמן מה, תלוי בכמות הנתונים שאתה מגבה ובמהירות החיבור לאינטרנט. 
  6. אמת את הגיבוי שלך: לאחר השלמת הגיבוי, ודא שהנתונים שלך מאוחסנים כהלכה בענן על ידי גישה אליהם ממכשיר אחר.תוכנות גיבוי מתקדמות ידעו לשלוח סיכום וסטטוס הגיבוי לאחר סיום כל פעולת גיבוי שהתבצעה.
  7. שחזור: בצע שחזור ניסיוני כדי לוודא שהגיבוי תקין.

מהי הדרך הטובה ביותר לגיבוי שרתים בענן ?

ספקי שירותי גיבוי מנוהלים ושירותי ענן הם הפתרונות המקצועיים והאמינים ביותר למי שמחפש דרך בטוחה מקצועית ואמינה לאחסן את הנתונים החשובים של העסק שלו, במיוחד אם לעסק אין גורם טכני או מנהל רשת IT. 

במאה ה-21, יש מי שעדיין משתמש בכלים ישנים ומסוכנים לגיבוי כמו דיסקים קשיחים וזיכרונות פלאש כדי לאחסן את הנתונים שלו. אבל כלי אחסון שכאלה יכולים להיות פגיעים על ידי וירוסים, תקלות חומרה, תקלות אנושיות וכו ', וברגע שכלי האחסון הזה נפגם, הנתונים שלכם יכולים להיות אבודים לצמיתות. לכן, השתמשו בשירותי גיבוי בענן לעסקים כדי להגן על הנתונים שלכם. זוהי שיטת גיבוי יציבה בטוחה ואמינה, בוודאי אם מבוצעת על-ידי מקצועני גיבויים והיא הדרך הטובה ביותר לשמירת נתונים במרכזי נתונים מרוחקים. השירותים הללו מאפשרים לכם לגבות את הנתונים שלכם באופן אוטומטי ומתחדש בכל יום, ואתם, כמנהלי החברה תדווחו על פי צרכיכם באמצעות מייל סטטוס גיבוי יומי\שבועי וכך שתוכלו להיות בטוחים שהנתונים שלכם מאובטחים ובטוחים תמיד.


מהם המחירים לגיבוי בענן לעסקים ? 


מוצרעלות חודשית לחבילה עסקיתלמי מיועד ?
VEEAM199-999 - עד 10 שרתים. תלוי בכמות סוקטים לא כולל עלות אחסון בענןלקוחות עסקיים עם מערכות ווירטואליות
XORABACK699 ש"ח לחודש לחבילה עד 5TB ללא הגבלת מכונות ווירטואליותלקוחות פרטיים ובעיקר עסקיים עם מערכות ווירטואליות ומערכות שרתים הטרוגניות. שירותי גיבוי מנוהלים על-ידי מומחים מקצוענים לעסקים וחברות בישראל

IDRIVE

449 ש"ח לחודש לחבילה עם 5TB ללא הגבלת שרתיםלקוחות פרטיים ועסקיים. גיבוי מערכות הטרוגניות
BACKBLAZEללא חבילה עסקיתלקוחות פרטיים או עסקיים ללא ממשקים הטרוגניים
COMET399 ש"ח לחבילה עם 5TB לגיבוי מספר שרתיםלקוחות פרטיים ועסקיים. ממשקים מורכבים להקמה וניהול


מהם התכונות הבולטות של כל אחת מחברות הגיבוי ?

VEEAM:

 VEEAM חברה מובילה בתחום גיבוי מערכות ווירטואליות ומציעה תמיכה בגיבוי של כל סוגי המערכות, כולל חבילות תוכנות לגיבוי עסקיות, כמו VMware, Hyper-V, Microsoft SharePoint, Microsoft Exchange ו- SQL Server. הם תומכים  בגיבוי כל סוגי הנתונים כמו מערכות קבצים, מסדי נתונים ומערכות מעורבות.

XORABACK

XORABACK חברה הנותנת שירותי גיבוי מנוהלים ומקצועיים לחברות ועסקים על-ידי מקצוענים בתחום ה IT והגיבוי. תומכת בגיבוי של כל סוגי המערכות העסקיות, כמו VMware, Hyper-V, Microsoft SharePoint, Microsoft Exchange ו- SQL Server. כמו כן תמיכה בגיבוי office 365 mailbox / one drive / sharepoint / team וגם Google Workspace. יעדי הגיבוי של החברה נמצאים בענן AMAZON,MICROSOFT,GOOGLE,WASABI ועוד.

הם מציעים גיבוי לכל סוגי הנתונים כמו מערכות קבצים על שרתי WINDOWS ו LINUX , מסדי נתונים ומערכות מעורבות.

IDRIVE:

 IDRIVE מציעה גיבוי לחבילות תוכנות לגיבוי של מסדי נתונים כמו MySQL ו- SQL Server. הם כן מציעים גיבוי למערכות קבצים ומערכות מעורבות. בנוסף, יש להם תמיכה בגיבוי לכל מערכת הפעלה כולל Windows, Mac ו- Linux

BACKBLAZE:

 BACKBLAZE מתמחה בגיבוי של מערכות קבצים בלבד, ולא מציעים תמיכה בגיבוי של חבילות תוכנות עסקיות או מערכות מעורבות. אבל, הם מציעים תמיכה למערכות הפעלה Windows ו- Mac

COMET:

COMET מציעה גיבוי למסדי נתונים כמו MySQL, Microsoft SQL Server ו- PostgreSQL. כמו כן, הם מציעים גיבוי למערכות קבצים ומערכות מעורבות. יש להם תמיכה בגיבוי לכל מערכת הפעלה כולל Windows, Mac ו- Linux.לסיכום:

גיבוי הנתונים שלך לענן היא בחירה חכמה לכל מי שמחזיק בנתונים חשובים שערכם רב. הוא מציע הגנה מפני נזק פיזי, ווירוס כופר וגישה קלה לשחזור הנתונים מכל מקום, גיבויים אוטומטיים, מודולריות ותכונות אבטחה מתקדמות. בעת בחירת ספק גיבוי בענן, היעזר בשירותי גיבוי מנוהלים כדוגמת XORABACK ושקול גורמים כגון אחסון, תמחור, אבטחה, קלות שימוש, תמיכת לקוחות ומוניטין. על ידי ביצוע השלבים המתוארים במאמר זה, תוכל לגבות בקלות את הנתונים שלך לענן ולהיות סמוך ובטוח שהנתונים שלך בטוחים ומוגנים.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.